Świadectwa

Ta szkoła zmieni Twoje życie

Tak naprawdę dopiero tutaj zrozumiałam jaka jest prawdziwa Boża natura i jaki naprawdę jest Bóg. Z każdym dniem, kolejnym nauczaniem odkrywam Bożą miłość do człowieka. Niejednokrotnie jestem tym zdziwiona i zaskoczona, ale powtarzam sobie wtedy, że taką miłość może mieć tylko Bóg.

 Dopiero tutaj zrozumiałam, że Bóg jest dobry, że jest coś takiego jak chrzest w Duchu Świętym, czy modlitwa językami. Zrozumiałam, że głównym powołaniem dla każdego wierzącego jest bycie uczniem, głoszenie Ewangelii i czynienie uczniami innych ludzi.

Gdybym miała w jednym zdaniu ująć dlaczego warto tu przyjść powiedziałabym „Ta szkoła zmieni Twoje życie”. Nawet pamiętam na jednym z pierwszych zjazdów na tablicy ogłoszeń w szkole wisiała ulotka z napisem „Zmień swoje życie, zmień świat”. Zastanawiałam się wtedy „Co to tak właściwie znaczy?”

Dziś już dostałam odpowiedź.

(Milena)

Usłysz prawdę o Bogu

 Każdy kto chce być blisko Boga i Jego natury powinien być w Charis. Tutaj pozna się prawdę o Bogu. Jeżeli szukasz prawdy, to jest to miejsce gdzie powinieneś być. Jeśli weźmiesz tę prawdę o Bogu do swojego serca, ona zmieni wszystko w twoim życiu. Dowiesz się też kim sam jesteś w Chrystusie. Z taką wiedzą możesz iść i uwalniać ludzi, którzy nie wiedzą kim On jest i nie wiedzą kim sami są. Charis to najwspanialsze miejsce do usłyszenia prawdy.

(Marek)

***

Szkoła zmienia wszystko na lepsze. Poznasz lepiej Biblię, lepiej ją zrozumiesz i przede wszystkim poznasz lepiej Boga i swoją tożsamość w Nim. Ta szkoła zmieni Twoje życie, jeśli tylko na to pozwolisz, zasiewając ziarno prawdy do twojego serca….

A przy okazji zobaczysz wiele cudów! 

(Joanna)

Rewolucja w moim życiu

Kiedy zostałam przyjęta do szkoły biblijnej to pomyślałam, że będzie to czas w którym zdobędę wiedzę o Biblii, bo jak sama nazwa szkoły mówi to „Szkoła Biblijna”. Jednak teraz kiedy ukończyłam drugi rok nauki mogę stanowczo powiedzieć, że to nie tylko wiedza o Piśmie Świętym, ale rewolucja w moim życiu.

          Dziś mogę z wielką odpowiedzialnością stwierdzić że gdybym nie podjęła wyzwania
o rozpoczęciu nauki w szkole to może była bym narodzona na nowo, może to ziarno gdzieś by się próbowało przebić przez skorupę tego świata, może ktoś by mnie czasami nawet podlał jakimś dobrym słowem. Ale dziś każdemu odpowiem że tylko dzięki szkole CHARIS stoję na fundamencie Jezusa, jestem wszczepiona w winorośl prawdy i mogę wydać wartościowe owoce dla innych. Żadna grupa, żadne samodzielne rozmyślania nie wskażą tylu wartości jakie ma dla nas łaska, którą otrzymaliśmy od naszego Ojca.

          Jeśli chcesz poznać wszystkie prawdy, płynąć w bezpiecznej szalupie, to nie zwlekaj tylko zacznij nowe życie w szkole, a resztą zajmie się nasz Ojciec.

(Dorota)  

Na naukę nigdy nie jest za późno

Na naukę nigdy nie jest za późno – jestem tego dowodem (mam 71 lat).

👉 Przez 38 lat od mojego narodzenia się na nowo żyłam w więzach religii i legalizmu i nie byłam tego świadoma. Miałam fałszywy obraz Boga, nie znałam Jego natury. W Charis dowiedziałam się, jaki naprawdę jest Bóg – kochający Ojciec, który jest doskonałą Miłością, któremu mogę zawsze ufać.

👉 Zrozumiałam, że nie mogę zrobić nic dobrego, żeby Bóg kochał mnie bardziej, ale też nie mogę zrobić nic złego, żeby kochał mnie mniej. On kocha mnie bezwarunkowa miłością i okazuje łaskę każdego dnia – bo taka jest Jego natura. Prawda ta uwolniła mnie do życia w relacji z Bogiem, do życia w wolności.

👉 Dzięki nauczaniu Charis wiem, jak się modlić o siebie i o innych. Dowiedziałam się, że mam autorytet dany mi od Boga, by sprzeciwiać się chorobie oraz każdej niemocy i ogłaszać doskonałe zdrowie. Teraz wiem, że choroba nie pochodzi od Boga, który jest dobry i chce, by wszyscy byli zdrowi. To jest Jego wolą dla każdego.

👉 Charis Bible College pokazało mi, że jest coś więcej niż sama teoria. Dało mi totalnie inne spojrzenie i podejście do Boga, który zaczął być realny w moim życiu. Zmieniło się moje patrzenie na Biblię. Nauczyłam się stosować ją na co dzień i od razu zobaczyłam niesamowite efekty. Kiedyś nie byłam w stanie zmusić się do przeczytania rozdziału, a dziś nie wyobrażam sobie dnia bez tego. Słowo Boże zaczęło mnie zmieniać. Zobaczyłam, że Bóg jest żywym Bogiem, który chce ze mną mieć bardzo bliską relację i którego mogę poznawać lepiej z dnia na dzień.

Słowo Boże pokazało mi prawdę o mnie

“Dwa lata temu, kiedy byłam na 5 roku studiów zaczęłam naukę w szkole biblijnej Charis. Dzisiaj jestem już jej absolwentką. I od razu powiem, że poza oddaniem Bogu mojego życia, to była najlepsza decyzja, którą podjęłam podczas studenckiego życia. To był również najlepszy czas na poznawanie Boga i Jego Słowa.

👉 Ale co dała mi ta szkoła? Co się zmieniło?
Poznając Boże Słowo poznałam prawdę o sobie. Zaczęłam widzieć w lustrze osobę, którą naprawdę jestem. Przestałam udawać czy kopiować innych. Zauważyłam, że jestem „bardzo dobra” (jak mówi Księga Rodzaju) oraz że jestem oryginalna. I właśnie taką historię zapragnęłam tworzyć. Moją własną, oryginalną, którą tworzę razem z Bogiem.

Doświadczenie przemiany i pasja dla Boga

Dzięki Charis doznałam całkowitej przemiany i odkryłam pasję dla Boga.
👉 Kiedy szłam na studia, byłam bardzo pogubiona i zbuntowana. Narastające problemy bardzo mnie przytłaczały. Wysłałam swoje zgłoszenie do szkoły biblijnej w ostatnim tygodniu rekrutacji. Byłam dość sceptyczna, ponieważ bałam się, że to nie jest miejsce dla mnie, że nie pogodzę tego z moją nauką na studiach dziennych lub po prostu się tam nie odnajdę. Pomyślałam, że przyjadę na pierwsze spotkanie zobaczyć jak jest. Nie zrezygnowałam i wiem, że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu.
👉 Charis Bible College pokazało mi, że jest coś więcej niż sama teoria. Dało mi totalnie inne spojrzenie i podejście do Boga, który zaczął być realny w moim życiu. Zmieniło się moje patrzenie na Biblię. Nauczyłam się stosować ją na co dzień i od razu zobaczyłam niesamowite efekty. Kiedyś nie byłam w stanie zmusić się do przeczytania rozdziału, a dziś nie wyobrażam sobie dnia bez tego. Słowo Boże zaczęło mnie zmieniać. Zobaczyłam, że Bóg jest żywym Bogiem, który chce ze mną mieć bardzo bliską relację i którego mogę poznawać lepiej z dnia na dzień.

Charis – czasem nauki ufania Bożemu Słowu

„Rozpoczęcie studiów dla każdego młodego człowieka to etap pytań i niewiadomych, to czas podejmowania samodzielnych decyzji i mierzenia się z nowymi wyzwaniami.

👉 W moim przypadku pójście do szkoły Charis było najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć wchodząc w dorosłe życie. Był to czas kształtowania, inspiracji i poznawania samej siebie.

👉 Nauczania zbudowały w moim sercu mocny fundament i pomogły ugruntować to kim jestem według mojego Boga, a nie według tego co chce powiedzieć mi otoczenie.

👉 Szkoła Charis pokazała mi priorytety- nauczyła, że nie ma nic ważniejszego od relacji z Bogiem, z której wszystko wypływa. Zaczynając studia potrafiłam rozeznać co jest właściwe, a czego powinnam unikać.

👉 Z każdym kolejnym miesiącem mogłam stosować to, co usłyszałam w szkole Charis w codziennym życiu i efekty były wielokrotnie niesamowite.

Dzięki Charis zyskałem właściwy fundament

Dzięki Charis zyskałem właściwy fundament – Słowo Boże. Przede wszystkim kursy pokazały mi, jaki tak naprawdę jest Bóg i pomogły uzyskać właściwą relację z Nim.

Wiek studencki – te 18+, to okres, w którym nasz system wartości się kształtuje i bez właściwego fundamentu jakim jest Pismo Święte, prędzej czy później pogubisz się w życiu (a stamtąd niedaleko do depresji i innych przykrych rzeczy). Nawet, gdy masz swoje „zasady” to bez pewnego i bezkompromisowego fundamentu łatwo stracić grunt pod nogami.

Moja zmiana przez Słowo Boże

Kochani, kiedy jakiś etap w życiu dobiega końca, (a właśnie ukończyłam szkołę biblijną Charis w Łodzi) to jest taki fajny czas na przemyślenia i podsumowania… oraz dobrą rzeczą jest zobaczyć, co ten czas wniósł do mojego życia. Wdzięczność jest czymś bardzo ważnym w moim życiu i rozmyślając dzisiaj o tym czasie studiowania Bożego Słowa w szkole w Łodzi, uświadomiłam sobie jak bardzo jestem Bogu wdzięczna za to, że dał mi ten czas.

Chciałam podzielić się świadectwem tego, co Bóg zrobił ze mną w czasie studiowania w szkole Charis. Być może będzie to zachętą dla kogoś, kto stoi przed podjęciem decyzji i nie jest przekonany czy Szkoła Charis to dobry wybór. Powiem od razu – pójście do szkoły Charis to najlepsza decyzja, jaką można podjąć! To była jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam i od początku wiedziałam, że do tej szkoły przyprowadził mnie sam Bóg.

Uzdrowienie i nietolerancja laktozy

Od sierpnia 2017 roku jestem studentką Charis Bible College Polska oraz członkiem kościoła „Życie Sozo” w Łodzi.

We wrześniu i w październiku nasz Pastor głosił w kościele opowieść o siewcy. Zachęcał nas, abyśmy siali Słowo Boże w naszych sercach. Dwa razy o tym mówił, a ja dopiero za drugim razem to usłyszałam.

Usłyszałam wyraźnie: UZDROWIENIE.

Dokładnie wiedziałam o co chodzi. O moją nietolerancję laktozy. Mój Duch do mnie przemówił, a ja to od razu odrzuciłam. Założyłam, że będę potrzebować dużo czasu na zmierzenie się z tą GÓRĄ i chyba w ogóle nie chciałam się tym zajmować. Zaczęłam wymieniać inne dziedziny mojego życia, w które warto zajrzeć – takie małe pagórki.